Mieszkasz w Pruszkowie lub okolicy? Szukasz fachowców, którzy zrealizują montaż klimatyzacji w Twoim domu lub biurze? Jesteśmy certyfikowanym instalatorem klimatyzacji z wieloletnim doświadczeniem. Podpowiemy, jaki klimatyzator wybrać do Twoich warunków pracy i mieszkania, a później w kompleksowy sposób pociągniemy temat dalej – instalacja, czyszczenie, odgrzybianie i serwis klimatyzacji to nasza specjalność. 

 

Klimatyzacja w Pruszkowie – doradztwo, montaż, naprawa

Doświadczenie i znajomość branży przekładają się na naszą rzetelną pracę i wiarygodność. Wiemy, którzy producenci mają naprawdę dobrą ofertę, a których lepiej unikać. Zastanawiasz się czy skontaktować się z naszym zespołem? Nie wiesz, w jaki sposób przebiegać będzie współpraca? Poniżej przedstawiamy to krok po kroku!  

 1. Zaczynamy od wizji lokalnej, audytu i darmowej wyceny.
 2. Doradzamy, jaki klimatyzator wybrać. 
 3. Przygotowujemy ofertę z cennikiem i przesyłamy ją do wglądu. 
 4. Umawiamy się na termin montażu klimatyzacji.
 5. Przyjeżdżamy i realizujemy montaż klimatyzacji w Pruszkowie. 
 6. Zapewniamy przegląd i działania serwisowe – jeśli pojawi się problem, naprawa z naszej strony gwarantowana. 

Działamy również na terenie miast:

Grójec, Warka, Radom, Brwinów, Warszawa, Milanówek, Żyrardów, Piaseczno, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Konstancin-Jeziorna, Piastów

Usługa podstawowa – co wchodzi w jej zakres?

Co wchodzi w skład usługi podstawowej naszej firmy? Wykonujemy:

 • otwór o średnicy 65 mm przy grubości ściany nie większej niż 60 cm, 
 • instalację jednostki (wewnętrznej i zewnętrznej) wraz z instalacją freonową pomiędzy nimi, 
 • podłączenie klimatyzatora do sieci elektrycznej, 
 • grawitacyjny odpływ skroplin, 
 • próbę szczelności, 
 • próżnię w układzie oraz test sprawdzający działanie układu. 

Pokazujemy również w jaki sposób klimatyzacja powinna być obsługiwana – tak, aby użytkownicy jak najdłużej czerpali satysfakcję z jej działania. 

Zanim zdecydujesz się na montaż, poznaj rodzaje klimatyzacji

Jako profesjonalna firma specjalizująca się w doradztwie, instalacji i serwisie klimatyzacji, mamy szeroką ofertę produktów. Przeprowadzamy montaż klimatyzacji w Pruszkowie po wybraniu przez klienta urządzenia tj. np. split, multisplit, klimatyzatorów podstropowych lub kasetowych. Nasze doradztwo skoncentrowane jest na rozpoznaniu potrzeb klienta, ale również warunków danego miejsca – mieszkania, domu jednorodzinnego, biura lub innego lokalu. Szukamy najlepszego rozwiązania pod kątem wydajności, budżetu i oczekiwań. 

Czym charakteryzują się poszczególne urządzenia?

 • Klimatyzator typu split jest cichy, wydajny i ekonomiczny.
 • Klimatyzator typu multisplit przeznaczony jest do pomieszczeń o większej powierzchni – np.  dużych domów i biur, hal oraz budynków użyteczności publicznej.
 • Klimatyzatory podstropowe – energooszczędne rozwiązania polecane dla biur, hoteli i sklepów.
 • Klimatyzatory kasetonowe – dyskretne, umieszczone w przestrzeni sufitowej, pasują do wysokich pomieszczeń – częściej lokali usługowych niż domów, 

Jeśli montaż klimatyzacji w Pruszkowie to usługa, której szukasz – zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń do nas i umów się na audyt. Jesteśmy mobilni i możemy dojechać także w okolice miasta Pruszków. Profesjonalna obsługa, konkurencyjna cena i naprawa w sytuacjach awaryjnych to cechy wyróżniające naszą firmę. 

5,0
Ocena: 5,0 - 89 głosów
Excellent99%
Very good1%
Average0%
Poor0%
Terrible0%

FAQ

Ile pomieszczeń schłodzi jeden klimatyzator?

Z założenia klimatyzator powinien być dostosowany swoją mocą chłodniczą do pomieszczenia, w którym będzie pracował. By chłodzenie było efektywne na jedno pomieszczenie powinna przypadać jedna jednostka wewnętrzna. Jeżeli chodzi o chłodzenie jedną jednostką ścienną kilku pomieszczeń poprzez otwarte drzwi – mówimy stanowcze „nie”. Trzeba uświadomić sobie, że każde urządzenie pracuje do momentu osiągnięcia zadanej temperatury (np. 21°C), a następnie zmniejsza wydajność, a nawet przestaje chłodzić utrzymując tylko obroty wentylatora dla pomiaru temperatury. W związku z powyższym nie należy liczyć, że w sąsiednich pomieszczeniach zostanie poprawiony komfort temperaturowy.

Ile prądu zużywa klimatyzator?

Moc urządzenia można zawsze znaleźć w dokumentacji załączonej do klimatyzatora przez jego producenta. Najczęściej podawane są dwie wartości: moc chłodnicza/grzewcza – czyli wydajność sprzętu oraz moc elektryczna, związana z jego zasilaniem. Dla przykładu klimatyzator o mocy chłodniczej 2,5 kW zużyje średnio między 0,3 a 0,8 kW mocy elektrycznej. Koszt użytkowania klimatyzacji zależy od jej poboru mocy, czasu pracy oraz stawki za kWh zgodnej z posiadaną taryfą. Weźmy za przykład urządzenie o mocy chłodniczej 2,5 kW zużywające 0,3-0,8 kW prądu w cenie 0,70 zł za1 kWh i pracujące około dwóch godzin dziennie. Po miesiącu użytkowania wygeneruje ono rachunek za energię elektryczną na poziomie oscylującym pomiędzy 13 a 34 zł.

Czy klimatyzacja jest zdrowa?

Zadbana i prawidłowo użytkowana instalacja chłodząca nie generuje szkodliwego wpływu na zdrowie, a zarazem znacząco podnosi jakość życia. Nowoczesne klimatyzatory zapewniają optymalny komfort termiczny, oczyszczają powietrze z kurzu, pyłków, drobnoustrojów i alergenów, a nierzadko także nawilżają je lub jonizują. Aby czerpać maksymalne korzyści z klimatyzacji, warto pamiętać o zachowaniu niezbędnego umiaru przy ustawianiu właściwej temperatury oraz systematycznym serwisowaniu instalacji.

Czy klimatyzacja hałasuje?

Poziom hałasu klimatyzacji na przestrzeni lat znacznie się zmniejszył. Obecnie hałas klimatyzatora jest porównywalny z mikro-komputerem. Posiadanie klimatyzacji pozwala na zamknięcie okien, które eliminują hałas z otoczenia. Dzięki klimatyzacji zyskujemy ciszę i czyste powietrze.

Ile wynosi gwarancja na klimatyzator?

Urządzenia montowane przez naszą firmę objęte od 3 nawet do 7 lat gwarancją producenta, pod warunkiem spełnienia warunków gwarancji które są ściśle określone przez poszczególnych producentów w karcie gwarancyjnej. Gree – 5- 7 lat (2 przeglądy serwisowe w roku) Haier 5 lat (2 przeglądy serwisowe w roku) AUX 5 lat (2 przeglądy serwisowe w roku) Rotenso 5 lat (1 przegląd serwisowy w roku) LG 3 lata (2 przeglądy serwisowe w roku) Mitsubishi Electric 5 lat (2 przeglądy serwisowe w roku) Samsung 3 lata (2 przeglądy serwisowe w roku).

 • Rodzaje klimatyzatorów w naszej ofercie

  Naszym klientom którzy zdecydują się na montaż klimatyzacji z Warszawy, Grójca, Piaseczna, Pruszkowa czy też innej miejscowości z województwa mazowieckiego, oferujemy produkty, takie jak:

 • Nasze certyfikaty

  Wybierając nas stawiasz na jakość produktu oraz fachową instalację. Nasi serwisanci regularnie odbywają szkolenia z zakresu modeli dostępnych na rynku oraz sposobu ich montażu. Dzięki temu Strefa Klimy nie tylko pomoże ci dobrać odpowiedni model, który będzie ci służyć latami, ale i zadba o profesjonalny montaż oraz serwis wybranego przez ciebie klimatyzatora. Możesz być pewien, że sprzęt, który u nas kupisz posiada kartę gwarancyjną producenta.

 • Certyfikaty autoryzacyjne na montaz klimatzyacji
 • Nasze produkty na które posiadamy autoryzacje

  Nasze produkty na które posiadamy autoryzacje

 • Zadzwoń
  Napisz

  Your compare list

  Compare
  WYCZYŚĆ
  PORÓWNAJ
  0