Stare budownictwo a klimatyzacja

Klimatyzacja jest obecnie standardem w większości nowoczesnych budynków.

Dzięki niej życie w upalne dni jest bardziej komfortowe i o wiele zdrowsze. W czasach, w których wielkie miasta przestały radzić sobie z problemem smogu, dobra klimatyzacja oczyszczająca powietrze jest prawdziwym zbawieniem dla osób mających problemy z oddychaniem. Nic więc dziwnego, że i mieszkańcy starego budownictwa w upalne dni marzą o wydajnej klimie w swoim lokalu. Niestety bardzo często okazuje się, że w starych, zabytkowych budynkach klimatyzacji nie da się założyć, ponieważ administrator budynku nie zgadza się na zawieszanie żadnych urządzeń na elewacji. Mieszkańcom takiego budynku nie pozostaje nic innego, jak zakup klimatyzatora przenośnego.

Klima od ręki

Klimatyzatory przenośne to najprościej mówiąc: średniej wielkości skrzynki przypominające głośnik. Aby działały muszą mieć dostęp do prądu. Stawia się je zazwyczaj przy oknie, aby specjalną rurą móc odprowadzać ciepłe powietrze. Poza tym nie wymagają żadnych większych instalacji. Przenośny klimatyzator można więc uruchomić od razu po przywiezieniu do domu. Po schłodzeniu jednego pokoju wystarczy przenieść go do innego. Zazwyczaj bardzo doceniają go gospodynie domowe, którym przychodzi spędzić letnie popołudnie w kuchni przygotowując uroczysty obiad dla całej rodziny lub większej liczby gości. Urządzenie pozwala wygodnie wytrwać w upalny dzień podczas gdy w kuchni dodatkowo pracuje piekarnik i parują garnki. Klimatyzator ma jeszcze jedną zaletę: po sezonie można go po prostu spakować i schować do piwnicy lub na pawlacz. Jest więc idealnym rozwiązaniem nawet do małych mieszkań.

 

Czy to działa?

Wiele osób zastanawia się, czy przenośny klimatyzator na pewno działa, skoro zwykła, profesjonalna klima to cały, drobiazgowo zaplanowany system. Oczywiście wysokiej jakości klimatyzatory przenośne działają, jednak nie są aż tak bardzo wydajne jak zwykła klima. Dlatego są dedykowane raczej do małych pomieszczeń.

Ostatnio na blogu

Zadzwoń
Napisz

Your compare list

Compare
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0