Jaki klimatyzator dla alergika?

Wiele osób pyta, jaka jest zależność między klimatyzacją a alergią. Czy klimatyzatory pomagają czy wręcz przeciwne? Jedno jest pewne. Historie o rzekomym uczuleniu na klimatyzację można włożyć między bajki. Jeśli urządzenie jest utrzymywane w czystości i poprawnie zamontowane, nie wpłynie negatywnie na zdrowie Twoje i domowników.

Skąd się bierze alergia?

Choć większość osób uważa, że alergia to przypadłość typowo wiosenna, nie jest to do końca prawda. Ta dolegliwość ma różne przyczyny, a jej objawy pojawiają się bez względu na porę roku. Wywołują ją między innymi:

  • pyłki,
  • kurz,
  • sierść zwierząt,
  • kosmetyki,
  • biżuteria,
  • smog,
  • niektóre składniki pokarmowe,
  • niektóre lekarstwa.

Bez względu na przyczynę wystąpienia uczulenia, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Czy klimatyzacja dla alergika to dobry pomysł?

Czynniki, które wywołują alergię, często znajdują się bezpośrednio w domu – zakurzone zasłony, futerko zwierzątek domowych, roztocza na ręcznikach. Ważne więc, by zadbać o odpowiednią higienę oraz poprawić jakość powietrza w domu. Warto więc postawić na dobrej jakości klimatyzator, dzięki któremu zadbasz o odpowiedni mikroklimat.

 

Klimatyzacja przyniesie ulgę alergikom również z innego powodu. Wiosną i latem temperatura w budynku bywa trudna do wytrzymania. Niestety osoby uczulone na pyłki nie będą się czuły komfortowo przy częstym wietrzeniu. Jeśli jednak zadbasz o dobrą wentylację pomieszczeń i zamontujesz klimatyzatory, w ogóle nie będzie potrzeby otwierania okien.

Jaki wybrać klimatyzator przy alergii?

Dobrze dobrany klimatyzator to podstawa, jeśli chcesz zapewnić komfort sobie i swoim bliskim. Jeśli jednak wśród Was są alergicy, jest to szczególnie ważne. Warto postawić na wysokiej jakości urządzenie z jonizatorem. Najlepiej jeszcze przed wybraniem klimatyzatora spytaj doradcę, czy sprzęt ma funkcję oczyszczania powietrza.

 

Zapewne wiele razy słyszałeś, że dbanie o stan klimatyzacji jest kluczowe. To oczywiście prawda, jednak w domu alergika ma to szczególne znaczenie. Pamiętaj więc o regularnym czyszczeniu i serwisowaniu klimatyzatora.

Klimatyzator a alergia – podsumowanie

Czy klimatyzacja dla alergika to dobry pomysł? Montaż urządzeń z pewnością nie zaszkodzi, a może nawet dobrze wpłynąć na stan zdrowia. Przede wszystkim schłodzone powietrze wpłynie na komfort wszystkich domowników. Nie będzie więc potrzeby otwierania okien, przez które do wnętrza mieszkania dostają się pyłki, kurz czy smog. Trzeba jednak podkreślić, że klimatyzator dla alergika nie może być byle jaki. Warto postawić na wysokiej jakości sprzęt z jonizatorem. Nie zapomnij również o regularnym czyszczeniu klimatyzacji.

 

Powyższy tekst ma charakter informacyjny i nie może zastąpić konsultacji z lekarzem.

Ostatnio na blogu

Zadzwoń
Napisz

Your compare list

Compare
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0