klimatyzacja na balkonie

Jak ukryć klimatyzację na balkonie?

Oczekujesz od klimatyzatora ponadprzeciętnej funkcjonalności, która wykracza poza funkcje chłodzenia i grzania pomieszczenia? Bardzo dobrze – klimatyzator powinien zapewniać Ci wymagany komfort, spełniając konkretne wymagania. Według statystyk EEA Polska jest na czwartym miejscu w Unii Europejskiej jeśli chodzi o najbardziej zanieczyszczone powietrze. Statystycznie z tego powodu w Polsce przedwcześnie umiera 46 000 osób rocznie. Wybierając klimatyzator – miejmy na uwadze te statystyki. Wybierzmy urządzenie z funkcją oczyszczania powietrza. Jeśli miałbyś problem z wyborem klimatyzatora – skontaktuj się z nami – chętnie porozmawiamy i pomożemy Ci wybrać najlepsze urządzenie, uwzględniając Twoje wymagania.  

9 podstawowych typów filtrów występujących w klimatyzatorach

1. Filtr wstępny

To właściwie standard w każdym klimatyzatorze. Filtr wstępny odpowiada za wyłapywanie większych zanieczyszczeń pokroju kurzu czy włosów. Dzięki jego obecności takie zanieczyszczenia nie osiadają na urządzeniu.

2. Filtr węglowy

Jest zbudowany z granulek węgla aktywnego. Filtr węglowy odpowiada za pochłanianie nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych gazów. Zapewnia ochronę przed amoniakiem czy benzenem.

3. Filtr z Jonami Srebra

Jeden z najlepszych i najskuteczniejszych filtrów powietrza, całkowicie ekologiczny. Dzięki specjalnej powłoce z jonami srebra posiada silne właściwości antyseptyczne, grzybobójcze i bakteriobójcze, a przy tym jednocześnie jest bezpieczny w użyciu nie narażając użytkownika na żadne skutki uboczne. Jony srebra wpływają na bakterie i inne mikroorganizmy, przyciągając je i wpływając na ich wewnętrzną strukturę, zapobiegając ich zdolności do dzielenia się i rozmnażania.

4. Filtr fotokatalityczny

Charakteryzuje się ponadprzeciętną skutecznością w walce z bakteriami, roztoczami i nieprzyjemnymi zapachami w powietrzu, równocześnie będąc całkowicie przyjaznym dla środowiska Wykorzystywany w walce z bakteriami, szkodliwymi tlenkami azotu, a także unoszącymi się w powietrzu kwasem octowym, amoniakiem czy formaldehydem.

5. Filtr EPA/HEPA

Filtr antybakteryjny/antyalergiczny – to bardzo efektywny system filtracji, który wyłapuje wszelkie mikrozanieczyszczenia. Jego budowa opiera się na cienkich włóknach z polipropylenu tworzących bardzo gęstą harmonijkę, która bardzo skutecznie zatrzymuje mechanicznie roztocza kurzu, substancje smogowe i innego tego typu mikrozanieczyszczenia.

6. Lampy UV

To rozwiązanie jest wykorzystywane przede wszystkim w medycynie. Promieniowanie UV zapewnia bardzo skuteczne działanie antywirusowe i antybakteryjne, lecz nie sprawdza się poza placówkami medycznymi. Dlaczego? Ponieważ promieniowanie w dostępnych klimatyzatorach jest za małe, aby zapewnić nam sterylne powietrze w pomieszczeniu. Niewielka moc promieniowania oraz krótki czas naświetlania powodują, że co prawda działanie jest zachowane, ale tylko i wyłącznie w obszarze filtra, na którym znajdują się zanieczyszczenia. Żywotność filtra się wydłuży, ale czy o to nam chodzi?

7. Jonizator powietrza

Zawarty w klimatyzatorze jonizator przywraca równowagę jonową otoczenia. Jonizator neutralizuje np. roztocza kurzu emitując jony o przeciwnych ładunkach. Rozważając to rozwiązanie należy pamiętać, że sam jonizator nie zapewni nam odpowiednio oczyszczonego powietrza. Klimatyzator z jonizatorem powinien być również wyposażony w inny filtr, jeśli ma pełnić funkcję oczyszczacza powietrza.

8. Filtr antybakteryjny

Jest to jeden z najprostszych i chyba najskuteczniejszych filtrów stosowanych w systemach klimatyzacji. Poza tym, ze posiada właściwości czyszczące, posiada też zdolności bakteriobójcze i odkurzające. Dzięki zastosowaniu substancji bakteriobójczych zmniejsza się metabolizm bakterii, wpływając tym samym na możliwość ich rozwoju. Skuteczność filtra antybakteryjnego wynosi do 95%.

9. Filtr elektrostatyczny

Ujemnie naładowana powierzchnia filtra przyciąga naładowane dodatnio zanieczyszczenia np. kurz. Decydując się na to rozwiązanie trzeba mieć na uwadze, że skuteczność filtra zależy od jego czystości. Należy więc regularnie wypłukiwać przyciągnięte przez filtr elektrostatyczny zanieczyszczenia.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że pierwszym akapitem uświadomiliśmy Ci, że wybierając klimatyzator – warto wybrać urządzenie, które poza podstawowymi funkcjami – będzie również oczyszczało powietrze. Poznałeś typy filtrów, spośród których musisz wybrać ten odpowiadający Twoim oczekiwaniom. To nie takie proste, a dobry wybór jest gwarancją satysfakcji – może warto skorzystać z pomocy profesjonalistów? Zapraszamy do kontaktu – służymy pomocą.   Sprawdź: klimatyzacja Warszawa

Ostatnio na blogu

Zadzwoń
Napisz

Your compare list

Compare
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0