klimatyzacja na balkonie

Jak ukryć klimatyzację na balkonie?

Montaż klimatyzacji w mieszkaniach i domach jednorodzinnych zdobywa coraz większą popularność. Jednak jak ukryć klimatyzator na balkonie, żeby nie rzucał się w oczy? To zależy od rozmiaru balkonu oraz Twoich preferencji. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj trzy najciekawsze sposoby na ukrycie klimatyzacji na balkonie.

Gdzie zamontować klimatyzator na balkonie?

Jeśli chcesz zamontować klimatyzator w domu jednorodzinnym, nie ograniczają Cię żadne normy prawne. Możesz więc zamontować urządzenie pod sufitem, żeby jak najmniej rzucał się w oczy. Jeśli jednak masz niski balkon – zrezygnuj z tego pomysłu. Nie tylko nie ukryjesz klimatyzatora, ale jeszcze ryzykujesz, że uderzysz o niego głową. Jeśli masz taką możliwość, możesz ukryć go we wnęce lub zamontować na podłodze (z łatwością schowasz urządzenie pod stolikiem na kawę).

Jeżeli natomiast planujesz montaż klimatyzacji w bloku, wybór miejsca może być nieco ograniczony. Przed przystąpieniem do instalacji musisz wystąpić do spółdzielni (lub wspólnoty) mieszkaniowej o zgodę na montaż, przedstawiając szkic z zaznaczonym miejscem, gdzie miałaby się znajdować klimatyzacja. Montaż klimatyzatora na balkonie bez zgody nie jest możliwy, choć w przypadku balkonów zabudowanych rzadko się zdarza, żeby taki wniosek został odrzucony.

Jak ukryć klimatyzator na balkonie? – nasze pomysły

Jak ukryć klimatyzację na balkonie? Jest na to wiele sposobów, jednak skupimy się na tych najbardziej efektownych.

Ozdobna osłona na klimatyzator

Ciekawą osłonę klimatyzatora na balkon znajdziesz w wielu sklepach, a także w sieci. Dostępne są zarówno modele bardzo eleganckie, jak i z oryginalnymi roślinnymi lub geometrycznymi wzorami. Możesz także wykonać taką osłonę klimatyzacji na balkon samodzielnie – na przykład z drewna. Pamiętaj jednak, by nie zasłaniać całkowicie urządzenia. Żeby klimatyzator mógł działać prawidłowo, powinien mieć stały dostęp powietrza. Najlepiej sprawdzą się więc osłony ażurowe.

Pokrowiec na klimatyzator

Pokrowiec na klimatyzator jest nieco mniej popularną, ale równie gustowną opcją. Pokrowce są o wiele tańsze niż blaszane czy drewniane osłony, jednak prezentują się równie dobrze. Możesz postawić zarówno na model jednolity, jak i na taki z ciekawymi wzorami.

Wkomponuj klimatyzator w otoczenie

Klimatyzacja na balkonie wcale nie musi się źle prezentować. Obecnie na rynku są dostępne modele w oryginalnych kształtach, które staną się ciekawym elementem aranżacji balkonu. Jeśli wygląd klimatyzatora ma dla Ciebie duże znaczenie, porozmawiaj o tym z przedstawicielem firmy odpowiedzialnej za montaż. Możesz również ciekawie udekorować obudowę urządzenia – na przykład przy pomocy specjalnych naklejek.

Podsumowanie

Jak ukryć klimatyzację na balkonie? Polecamy kilka sposobów:

  • zamontuj klimatyzator we wnęce,
  • umieść nad klimatyzatorem stoliczek kawowy,
  • wybierz ciekawą osłonę klimatyzacji na balkonie,
  • kup pokrowiec na klimatyzację.

Pamiętaj także, że obecnie dostępne są różne modele klimatyzatorów. Możesz więc wybrać taki, który najbardziej pasuje do designu Twojego balkonu.

Zadzwoń
Napisz

Your compare list

Compare
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0