Klimatyzacja Warszawa Wola

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w domu i mieszkaniu?

Klimatyzacja przestała być dobrem luksusowym, ale nadal chcesz przecież wiedzieć, ile kosztuje montaż klimatyzacji w mieszkaniu, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Warto też wziąć pod uwagę koszty utrzymania klimatyzacji (serwis, regularną wymianę filtrów) oraz samego sprzętu, by oszacować rzeczywiste wydatki. Dowiedz się:

  • ile kosztuje założenie klimatyzacji w mieszkaniu i domu,
  • czy można i warto obniżyć koszty montażu,
  • dlaczego firmy montujące nie podają cen na stronach internetowych.

Od czego zależy koszt klimatyzacji w mieszkaniu

Klimatyzatory przenośne przeznaczone do użytku domowego kosztują od 1000 do 2000 złotych. Tego typu urządzenia są jednak mało efektywne i niespecjalnie energooszczędne. W przypadku sprzętu montowanego na zewnątrz koszty automatycznie rosną. Od czego jeszcze zależy cena klimatyzacji? Na ostateczny koszt inwestycji wpływa:

  • powierzchnia do schłodzenia – klimatyzacja do mieszkania 30 lub 60 m² będzie oznaczać inny koszt niż klimatyzacja do domu 100 m²;
  • rodzaj i moc klimatyzatora, który wybierzesz – do najpopularniejszych należą klimatyzatory typu split oraz multisplit;
  • ilość dodatkowych funkcjonalności w klimatyzatorze – czy będzie też ogrzewać pomieszczenia, czy ma oczyszczać powietrze;
  • lokalizacja urządzenia oraz wysokość montażu jednostki zewnętrznej klimatyzatora;
  • marka klimatyzatora – z pewnością wiesz, że niektóre urządzenia mają wysoką cenę nie tylko dlatego ze względu na jakość, ale również nazwę firmy. Nie inaczej jest w przypadku klimatyzatorów. Przykładowo urządzenia takich marek jak Gree, Haier czy AUX będą odczuwalnie tańsze niż Mitsubishi, Toshiba czy Panasonic. Czy zawsze należy kierować się marką przy wyborze sprzętu? Niekoniecznie, ale warto w tej kwestii podpytać o zdanie firmę montującą – jej pracownicy doskonale znają rynek i będą w stanie podpowiedzieć, który klimatyzator jest wart swojej ceny.

Trudno jednoznacznie wskazać, ile kosztuje założenie klimatyzacji w mieszkaniu i domu. Wiele osób chciałoby poznać cenę już na etapie porównywania ofert, ale nie zawsze jest to możliwe.

Ile kosztuje założenie klimatyzacji w mieszkaniu i domu

Montaż klimatyzacji w domu może być banalnie prosty lub skomplikowany ze względu na miejsce, w którym ma się znaleźć urządzenie. Poziom trudności montażu bezpośrednio przełoży się na koszt założenia klimatyzacji w mieszkaniu.
Nawet najwyższy cennik montażu klimatyzacji nie powinien Cię odstraszyć. Wiele osób pod wpływem impulsu (czyli kiedy jest nieznośnie gorąco i potrzeba, by się schłodzić, jest przeogromna) kupuje przenośne urządzenia, które nie wymagają montażu. Szybko się jednak przekonasz, że mobilny klimatyzator to tylko półśrodek. Nie pomoże Ci ustawić stałej, pożądanej temperatury. Nie będzie też w stanie schłodzić pomieszczenia tak efektywnie, jak klimatyzator stacjonarny.
Koszt urządzenia wraz z montażem może wynieść od 4 do 5 tys. złotych, ale tak naprawdę górny limit nie istnieje. Warto więc określić, jaki masz dostępny budżet i skonsultować się z firmą, która będzie montować klimatyzator. W Strefie Klimy podpowiadamy klientom, które rozwiązanie będzie dla nich najlepsze.

Czy jest sens oszczędzać na montażu klimatyzatora

Jest grupa osób, która zastanawia się, jaki jest koszt założenia klimatyzacji w mieszkaniu i po uzyskaniu informacji decyduje się na samodzielny montaż urządzenia. Nie jest to dobre rozwiązanie z kilku powodów. Montaż klimatyzacji w domu i mieszkaniu:

  • powinny wykonać osoby, które posiadają certyfikat F-GAZ, natomiast firma odpowiedzialna za montaż powinna mieć certyfikat dla przedsiębiorców,
  • przekłada się na późniejszą efektywność i sprawność urządzenia. Samodzielny montaż może się odbić czkawką w przyszłości i ostatecznie zwiększyć koszty inwestycji.

Jest natomiast sposób, by obniżyć koszty utrzymania klimatyzatora. Mamy na myśli montaż paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika uniezależni Cię od rosnących rachunków za prąd i w dłuższej perspektywie pozwoli Ci ograniczyć wydatki na klimatyzację. To ważna informacja, ponieważ energia elektryczna jest coraz droższa i nie zanosi się na to, by sytuacja uległa poprawie.

Dlaczego tak trudno dowiedzieć się, ile kosztuje montaż klimatyzacji w mieszkaniu

Bez względu na to, czy interesuje Cię montaż klimatyzacji w biurze, czy w domu, trudno będzie Ci znaleźć cennik ze stałymi cenami. Dlaczego? Każdy montaż wyceniamy indywidualnie – oczywiście robimy to bezpłatnie. Musimy uwzględnić parametry mieszkania lub domu, w którym są planowane prace instalatorskie. Czasami na poziom trudności montażu wpływa specyfika samego urządzenia.
Dzięki temu, że usługa montażu jest spersonalizowana, masz pewność, że klimatyzator będzie działać w 100% prawidłowo i niczego nie będzie trzeba poprawiać.
Sprawdź: klimatyzacja Warszawa

Ostatnio na blogu

ul > .bdt-post-list-item; delay: 350;”>

Zadzwoń
Napisz

Your compare list

Compare
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0