Regularny serwis klimatyzacji Warszawa klimatyzacja do mieszkania Piaseczno Pruszków

Dlaczego regularny serwis klimatyzacji jest tak ważny?

Klimatyzacja jest wspaniałym wynalazkiem, jednak do dziś pokutuje o niej wiele mitów.

Klima ma wielu przeciwników, gdyż rzekomo jest bardzo niezdrowa i są z nią same problemy. Z jakiegoś powodu jednak coraz więcej osób posiada w swoich domach klimatyzatory ścienne i nie wyobraża sobie już mieszkania w lokalu, w którym w lecie nie można włączyć popularnej klimy. Jak więc jest naprawdę?

O klimatyzację należy dbać!

Myli się ten, kto twierdzi, że po zamontowaniu klimatyzacji można ją pozostawić samą sobie, a fachowy serwis wzywać tylko wtedy, gdy coś się zepsuje. To najgorsze, co można zrobić. Klimatyzacja, której raz na jakiś czas nie przejrzy fachowiec, traci część swoich właściwości. Urządzenie powinno być raz na jakiś czas dokładnie czyszczone. Jeśli dopuścimy do zapychania się filtrów, wszystko, co powinno na nich zostać, zacznie dostawać się do powietrza, którym oddychamy. Ponieważ w klimatyzatorze znajduje się wilgoć, na nieczyszczonych i niewymienianych filtrach rozwijają się więc różnego rodzaju bakterie i grzyby. Fachowiec sprawdzający nasz klimatyzator ma także szansę wyłapać jego pierwsze usterki i od ręki je naprawić. Jeśli dopuścimy do poważnej awarii urządzenia, koszty naprawy mogą być znaczące.

Co daje „czysty” klimatyzator?

Montując klimatyzator warto zdać sobie sprawę z jego prawdziwych możliwości, by zrozumieć, dlaczego serwisowanie urządzenia jest tak ważne. Klimatyzator odpowiedzialny jest nie tylko za obniżanie temperatury powietrza w naszym domu, ale także za oczyszczanie go i osuszanie. Poprawnie działająca klima wyłapuje z powietrza pyłki i mikroorganizmy, dlatego też jest szczególnie zalecana alergikom i astmatykom. Chociaż w jej wnętrzu znajduje się wilgoć, jej praca polega także na delikatnym osuszaniu powietrza, by mikroorganizmy miały trudniejsze warunki do życia w naszym domu, a nam się łatwiej oddychało. Zapychając klimę i nie oddając jej raz na jakiś czas w ręce fachowca sami odbieramy jej zdrowotne właściwości i narażamy się na choroby.

Ostatnio na blogu

FAQ

Ile pomieszczeń schłodzi jeden klimatyzator?

Z założenia klimatyzator powinien być dostosowany swoją mocą chłodniczą do pomieszczenia, w którym będzie pracował. By chłodzenie było efektywne na jedno pomieszczenie powinna przypadać jedna jednostka wewnętrzna. Jeżeli chodzi o chłodzenie jedną jednostką ścienną kilku pomieszczeń poprzez otwarte drzwi – mówimy stanowcze „nie”. Trzeba uświadomić sobie, że każde urządzenie pracuje do momentu osiągnięcia zadanej temperatury (np. 21°C), a następnie zmniejsza wydajność, a nawet przestaje chłodzić utrzymując tylko obroty wentylatora dla pomiaru temperatury. W związku z powyższym nie należy liczyć, że w sąsiednich pomieszczeniach zostanie poprawiony komfort temperaturowy.

Ile prądu zużywa klimatyzator?

Moc urządzenia można zawsze znaleźć w dokumentacji załączonej do klimatyzatora przez jego producenta. Najczęściej podawane są dwie wartości: moc chłodnicza/grzewcza – czyli wydajność sprzętu oraz moc elektryczna, związana z jego zasilaniem. Dla przykładu klimatyzator o mocy chłodniczej 2,5 kW zużyje średnio między 0,3 a 0,8 kW mocy elektrycznej. Koszt użytkowania klimatyzacji zależy od jej poboru mocy, czasu pracy oraz stawki za kWh zgodnej z posiadaną taryfą. Weźmy za przykład urządzenie o mocy chłodniczej 2,5 kW zużywające 0,3-0,8 kW prądu w cenie 0,70 zł za1 kWh i pracujące około dwóch godzin dziennie. Po miesiącu użytkowania wygeneruje ono rachunek za energię elektryczną na poziomie oscylującym pomiędzy 13 a 34 zł.

Czy klimatyzacja jest zdrowa?

Zadbana i prawidłowo użytkowana instalacja chłodząca nie generuje szkodliwego wpływu na zdrowie, a zarazem znacząco podnosi jakość życia. Nowoczesne klimatyzatory zapewniają optymalny komfort termiczny, oczyszczają powietrze z kurzu, pyłków, drobnoustrojów i alergenów, a nierzadko także nawilżają je lub jonizują. Aby czerpać maksymalne korzyści z klimatyzacji, warto pamiętać o zachowaniu niezbędnego umiaru przy ustawianiu właściwej temperatury oraz systematycznym serwisowaniu instalacji.

Czy klimatyzacja hałasuje?

Poziom hałasu klimatyzacji na przestrzeni lat znacznie się zmniejszył. Obecnie hałas klimatyzatora jest porównywalny z mikro-komputerem. Posiadanie klimatyzacji pozwala na zamknięcie okien, które eliminują hałas z otoczenia. Dzięki klimatyzacji zyskujemy ciszę i czyste powietrze.

Ile wynosi gwarancja na klimatyzator?

Urządzenia montowane przez naszą firmę objęte od 3 nawet do 7 lat gwarancją producenta, pod warunkiem spełnienia warunków gwarancji które są ściśle określone przez poszczególnych producentów w karcie gwarancyjnej. Gree – 5- 7 lat (2 przeglądy serwisowe w roku) Haier 5 lat (2 przeglądy serwisowe w roku) AUX 5 lat (2 przeglądy serwisowe w roku) Rotenso 5 lat (1 przegląd serwisowy w roku) LG 3 lata (2 przeglądy serwisowe w roku) Mitsubishi Electric 5 lat (2 przeglądy serwisowe w roku) Samsung 3 lata (2 przeglądy serwisowe w roku).

5,0
Ocena: 5,0 - 93 głosów
Excellent99%
Very good1%
Average0%
Poor0%
Terrible0%

 • Rodzaje klimatyzatorów w naszej ofercie

  Naszym klientom którzy zdecydują się na montaż klimatyzacji z Warszawy, Grójca, Piaseczna, Pruszkowa czy też innej miejscowości z województwa mazowieckiego, oferujemy produkty, takie jak:

 • Nasze certyfikaty

  Wybierając nas stawiasz na jakość produktu oraz fachową instalację. Nasi serwisanci regularnie odbywają szkolenia z zakresu modeli dostępnych na rynku oraz sposobu ich montażu. Dzięki temu Strefa Klimy nie tylko pomoże ci dobrać odpowiedni model, który będzie ci służyć latami, ale i zadba o profesjonalny montaż oraz serwis wybranego przez ciebie klimatyzatora. Możesz być pewien, że sprzęt, który u nas kupisz posiada kartę gwarancyjną producenta.

 • Certyfikaty autoryzacyjne na montaz klimatzyacji
 • Nasze produkty na które posiadamy autoryzacje

  Nasze produkty na które posiadamy autoryzacje

 • Zadzwoń
  Napisz

  Your compare list

  Compare
  WYCZYŚĆ
  PORÓWNAJ
  0