Co zrobić, gdy z klimatyzacji brzydko pachnie?

Czasami rodziny posiadające klimatyzację w domu narzekają, że z zamontowanego urządzenia wydobya się przykry zapach i nie bardzo wiedzą, jak mogą poradzić sobie z tym problemem.

Chociaż klimatyzatory są generalnie bezobsługowe, raz na jakiś czas wymagają czyszczenia i serwisowania. Pamiętajmy, że gdy pracują, generują wilgoć, a do tego przechodzi przez nie powietrze, w którym znajdują się niewidoczne zanieczyszczenia. Jeśli zanieczyszczenia zaczną osiadać na urządzeniu, z czasem staną się idealną pożywką dla grzybów i pleśni. A to właśnie one odpowiedzialne są za przykry zapach.

 

Serce klimy: filtr 

Wszystkie systemy klimatyzacji oprócz ochładzania powietrza mają za zadanie również czyszczenie filtrów w klimatyzacji domowej typu split je oczyszczać. Z tego powodu w każdym z nich znajduje się filtr. To właśnie na nim osadzają się wszystkie zabrudzenia, które potencjalnie mogłyby trafić do środka domu. Filtr trzeba regularnie czyścić. Jeśli będzie przeciążony, zbierający się na nim brud po prostu zacznie brzydko pachnieć. Niektóre filtry po prostu się wymienia na nowe. Sam klimatyzator wystarczy solidnie wyczyścić raz do roku. Warto przetrzeć panele, które wpuszczają i wypuszczają powietrze. Czyszcząc klimatyzator trzeba też oczyścić tackę zbierającą skropliny ze szlamu. Można do niej włożyć kapsułkę odkażającą, stworzoną specjalnie do tego celu.

Ostatnio na blogu

Zadzwoń
Napisz

Your compare list

Compare
WYCZYŚĆ
PORÓWNAJ
0